05.10.2015 Wyniki finału Van Den Eynde – Robinson Cup 2015

W niedzielę 4 października w Niezdrowicach na kanale Gliwickim zakończona została rozgrywka finałowa naszych flagowych zawodów spławikowych Van Den Eynde – Robinson Cup 2015.

Czterdziestu dziewięciu zawodników przy pięknej słonecznej pogodzie rywalizowało o główną nagrodę 10 000 złotych i wiele innych bardzo cennych nagród wyczynowego sprzętu Van Den Endyne Robinson Team. Rywalizacja była bardzo emocjonująca, podstawową łowioną rybą była duża i średnia płoć, a więc najbardziej sportowy gatunek ryby dla spławikowców. Niektórzy zawodnicy jednego dnia złowili ponad 10 000 gramów płoci czasem trafiały się leszcze. Ostatecznie jednak na podium stanęli spławikowcy, którzy łowili najrówniej.

Zwyciężył junior Konrad Kuchciak zdobywając 3 punkty (drugi w pierwszej turze i pierwszy w drugiej turze), drugie miejsce zajął Janusz Adamczyk  4 punkty (dwa razy drugie miejsce), a trzeci był Paweł Szlachta  5 punktów (czwarte i pierwsze miejsce). Prowadząca po pierwszym dniu trójka  R. Jamróz, W. Ryncarz i Z. Mnich została wyprzedzona przez kolegów, którzy łowili lepiej w drugim dniu. Warto dodać, że zwycięzca Konrad Kuchciak jest aktualnym brązowym medalistą mistrzostw Polski U-23, drugi Janusz Adamczyk jest zwycięzcą ubiegłorocznego Van Den Eynde Robinson Cup, a zdobywca trzeciego miejsca Paweł Szlachta od lat z powodzeniem startuje w Grand Prix Polski (w ostatnich zawodach na zbiorniku Szymanowice zajął trzecie miejsce, pokonując renomowanych spławikowców z kadry Polski).

Zakończenie naszego cyklu zawodów przebiegało w doskonałej atmosferze wynikającej ze świetnej organizacji finału, podobnie jak wcześniejszych zawodów eliminacyjnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że wśród ponad czterystu startujących spławikowców w 2015 roku jest wielu zawodników młodych, reprezentujących wysoki poziom, czego potwierdzeniem jest wynik Konrada Kuchciaka, zwycięzcy tegorocznego finału.