08.06.2016 Grand Prix o Puchar Ziemi Pomorskiej

W dniach 2-5 czerwca 2016 na Wiśle w Gdańsku rozegrano trzecie w tym roku Ogólnopolskie Spławikowe Zawody Grand Prix o Puchar Ziemi Pomorskiej. Nasza drużyna Robinson Team przystąpiła do treningów już w czwartek. Odławiane ryby to głównie niedużych rozmiarów krąpie, leszczyki i babki. Na niektórych stanowiskach gdzie występowała roślinność przybrzeżna pokusić się można było o dobry wynik odławiając ukleje. Cała praca zespołu włożona została w odpowiedni dobór zanęty i sposobu nęcenia aby można było systematycznie przed całe 4 godziny odławiać ryby. Mieszankę zanętową użytą w trakcie zawodów stanowiło 6 kg zanęty MVDE Gold-Pro Bream Yellow nawilżonej wodą z dodatkiem MVDE Melasse. Do dociążenia zanęty zastosowano 4 kg gliny rzecznej MVDE River Clay Heavy. W ostatnich dwóch godzinach zawodów atrakcyjność zanęty podniesiono przy użyciu niezawodnego na rzeki atraktora MVDE Brasem Caramel. W pierwszym dniu zawodów taktyka zaowocowała dwiema jedynkami w podsektorach Anny Roguskiej-Jurek i Pawła Wlazło oraz drugim miejscem Mikołaja Geislera. Drużyna uplasowała się na czwartym miejscu. Drugiego dnia zawodów swoje podsektory wygrali Mikołaj Geisler i Kamil Dzikiewicz a drużyna sklasyfikowana została na trzecim miejscu. Najlepszy wynik w zespole zanotował ponownie Mikołaj Geisler który zajął w kategorii U23 drugie miejsce. W wyniku dużych roszad punktowych ostatecznie drużyna Robinson Team zakończyła zawody na piątym miejscu i utrzymała drugie miejsce w klasyfikacji GPP w sezonie 2016.